KRONIKË E ZEZË

Për posedim droge një muaj paraburgim

Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Gjilan, duke i vendosur masën e paraburgimit prej një (1) muaji të pandehurit S. V.

Read More...

KRONIKË E ZEZË

Kapet mbi 16 kilogramë marihuanë

Policia  Në Gjilan ia ka dalë që të kap 16 kilogramë e 615 gramë drogë të llojit marihuanë.

Read More...

KRONIKË E ZEZË

Sulmuan policinë – dërgohen në paraburgim

Dega e Gjykatës Themelore në Kamenicë ka vendosur masën e paraburgimit prej një (1) muaji ndaj tre të pandehurve R. M., E. M. dhe B. F.

Read More...

KRONIKË E ZEZË

Arrest shtëpiak për drejtorin e “Eco Higjiena”

 

Gjykata Themelore në Gjilan ka vendosur masën e arrestit shtëpiak prej një muaji ndaj të pandehurit Senad  Rramaj. Sipas njw njoftimi nga gjykata, i akuzuari në cilësinë e drejtorit Ekzekutiv në ndërmarrjen “Eco Higjiena” në Gjilan, dyshohet se ka përpiluar dhe falsifikuar vendimin për formimin e komisionit për vlerësimin dhe shitjen e aseteve, të cilat asete janë shitur pa u vlerësuar dhe pa kurrfarë kriteri.

Ai dyshohet se ka kryer dy vepra penale: falsifikim i dokumentit zyrtar dhe keqpërdorimi i detyrës zyrtare apo autoritetit zyrtar.

Gjithashtu gjykata ka vendosur që të njëjtit t’i konfiskohet edhe dokumenti i udhëtimit pasaporta.

Read More...

KRONIKË E ZEZË

Bënte “selfie” me armë zjarri

Read More...

KRONIKË E ZEZË

Në aksident vdes 30- vjeçari

Si pasojë e lëndimeve të marra në aksident vozitësi i veturës “VW Bora”, ka ndërruar  jetë në vend të ngjarjes, gjersa bashkëudhëtari i tij me lëndime të rënda trupore është dërguar në spital.

Read More...

KRONIKË E ZEZË

Sivjet më pak zjarre

Në konferencën për media të mbajtur sot nga drejtori i Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim të Gjilanit, Ensar Kadriu, u tha se sa i përket përgjegjësisë dhe fushëveprimtarisë së kësaj Drejtorie, periudha e kaluar e këtij viti karakterizohet me një gjendje të gjetë në përgjithësi dhe gjendje të menagjueshme dhe normale edhe pas intervenimeve eventuale.

Read More...

KRONIKË E ZEZË

Mbolli kanabis në shtëpi

Policia e Kosovës, Njësitet e specializuara nga Drejtoria Për Hetimin e Narkotikeve që veprojnë në Gjilan, gjatë zbatimit të Planit Operativ “Luftimi Rrugor i Substancave Narkotike 2016” përmes rrugëve operative kanë pranuar një informatë se në brendësinë e shtëpisë së një të dyshuari në Gjilan janë mbjellë bimë narkotike.

Read More...

KRONIKË E ZEZË

Dëmtimi i minares së xhamisë rast i izoluar

Është rast i izoluar, por nuk lejojmë që të përsëritet, në mënyrë që të mos lejojmë të prishet harmonia ndërfetare dhe ndëretnike në Gjilan, ka thënë Lutfi Haziri.

Read More...