Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes Gjilani – Llapi, ka gol të shënuar

Skuadra e Llapit, që është në nevojë të madhe për pikë në luftën për mbijetesë, më mirë e ka nisur ballafaqimin ndaj Gjilanit, duke qenë më kërkuese, kurse Gjilani ashtu siç është komod në tabelë, në të njëjtën mënyrë e ka nisur ndeshjen, duke i lanë mbizotërimin mysafirëve.

Mysafirët në minutën 20 kanë shënuar golin e parë, kur Edon Sadriu, që është shërbyer nga thellësia, ka shpërthyer nga e majta dhe me një gjuajtje përtokë ka qëlluar këndin e poshtëm të majtë të Enea Koliqit për rezultatin 0:1. Dy minuta më pas Arbnor Ramadani ka gjuajtur nga largësia, kurse Enea Koliqi me mund e ka dëbuar topin në fundore.

Gjilani rastin e parë të mirë e pati në minutën 27, kur Çyrbja harkoi nga e majta e në brendi me kokë gjuajti Nikaç, por portieri kroat Çoriç me ndërhyrje refleksive shpëtoi gol të sigurt.

Në minutën 29, Franc Veliu bëri një gabim të madh në mbrojtje, kurse furishëm goditi Kastriot Selmani, kurse Enea Koliçi me një ndërhyrje të shkëlqyeshme nxori topin që po futej në këndin e epërm të majtë.

Pjesa e parë u mbyll me rezultat 0:1.