Futboll

Mposhtet Gjilani

 

Liria – Gjilani 3:2

Përfundon ndeshja

90′ Gjashtë minuta lojë shtesë

88′ Gjilani me mundësi barazimi, Sadriu depërton dhe gjuan, por Basriu shpëton portën e tij

79′ David Domgjoni përjashtohet me kartonin e dytë të verdhë dhe pastaj të kuqin

74′ Gooool… Betim Haxhimusa ka realizuar me kokë pas asistimit të Edision Kçikut

72′ Kaçiu me fat pas goditjes së Avdylit nga gjuajtja e lirë që tronditi shtyllën

68′ Portieri Bakaj e pret në vijën fatale një goditje të lehtë të Haxhimusës

64′ Goooool… Artur Magani ka realizuar edhe njëherë nga afërsia. Fillimisht, portieri Kaçiu priti gjuajtjen e Rroni Gashit dhe nga topi i kthyer përfitoi Magani që e çoi në rrjetë

51′ Korenica tenton nga gjuajtja e lirë, por topi shkon mbi portë

Nis pjesa e dytë

Përfundon pjesa e parë

45′ Gooool… Aksion fantastik i Lirisë i finalizuar nga Artur Magani që realizon me mjeshtëri

43′ Rast i mirë për Lirinë, por Magani godet vetëm rrjetën e jashtme

42′ ‘Bombë’ nga Armend Thaqi, shtylla horizontale e shpëton Lirinë

36′ Gooool… Ka barazuar Gjilani. Ylber Kastrati ka shënuar me kokë pas rivënies nga këndi

27′ Gjuna Betim Haxhimusaa… Por, nuk ka gol. Goditjet pingulja dhe topi ikën

26′ Penallti për Gjilanin. Gjyqtari Besfort Kosumi e ka sanksionuar me goditje nga 11 metra një prekje të topit me dorë nga Endri Vrapi

18′ David Domgjoni provon gjuajtjan nga një pozitë e vështirë, pret Kaqiu, teksa nga topi i kthyer nuk përfiton Zeka

9′ Gooool… Elton Basriu ka realizuar me kokë pas rivënies me dorë nga vija e anësore e Endri Vrapit

7′ Tjetër mundësi për Lirinë, mirëpo goditja e Mevlan Zekës devijohet në këndore

1′ Sekonda e shtatë dhe rast ideal për Lirinë, por Artur Maganit ia mohoi golin portieri Donat Kaçiu

Nis ndeshja

Formacionet zyrtare

Liria: Bakaj, Islamaj, Avdyli, Basriu, Vrapi, Domgjoni, Korenica, Zeka, Magani, Tonguara, Gavazaj. Trajner: Bledi Shkëmbi

Gjilani: Kaçiu, Thaqi, Bekteshi, Papuqi, Kastrati, Shaqiri, Kosumi, Karabegu, Rusi, Hyseni, Haxhimusa. Trajner: Alban Hyseni

Gjyqtarë: B. Kosumi, M. Berisha, V. Kelmendi dhe A. Halilaj

Gazetasheshi.com

You Might Also Like