KRONIKË E ZEZË

Traktori ia mori jetën

Viktima shqiptar shtetas i Kosovës, me 17 maj 2020 , rreth orës 17:45, deri sa ishte duke shkuar në pyll me traktor, në fshatin Vernakoll, komuna Viti,

humb kontrollin mbi traktorin dhe i njëjti rrokulliset jashtë rrugës , ku me ç ’rast ka pësuar lëndime të rënda trupore.

Viktima është transportuar në shtëpinë e shëndetit në Viti nga familjarët, pastaj me autoambulancë është transportuar në emergjencë Gjilan, ku sipas mjekut kujdestarë viktima duke mos ju përballuar plagëve si pasoj e aksidentit ka ndërruar jetë.

Në vendin e ngjarjes kanë dal të gjitha njësitet përkatëse dhe me urdhër të prokurorit, trupi i pajetë i kthehet familjes për ceremoni mortore.

Rasti është cilësuar nga prokurori “Vdekje aksidentale”.

You Might Also Like