Futboll

Dy brazilianë te KF Dardana

KF Dardana nga Kamenica, ka sjellë në radhët e veta dy lojtarë brazilianë. Lajmi është bërë i ditur nga klubi i Dardanës, të cilët i kanë dëshiruar mirëseardhje futbollistëve të rinj.

 

Ja postimi i plotë i KF Dardana:

 

Nga Brazili në Kosovë ?

KF DARDANA ka siguruar shërbimet e 2 lojtareve nga kampionati Brazilian. Bëhet fjalë për Yuri Aguiar – Fc Coritiba dhe Talison – Fortaleza!

Dy lojtarëve i dëshirojmë shumë suksese në familjen bardh e kaltër!

KF DARDANA

 

You Might Also Like