Futboll

Erdin Hashani nuk është më kryetrajner i Vllaznisë së Pozharanit

Erdin Hashani nuk është më kryetrajner i Vllaznisë së Pozharanit

Erdin Hashani nuk është më kryetrajner i Vllaznisë së Pozharanit. Ka mjaftuar edhe një humbje e ekipit të tij dhe Hashani ka ofruar dorëheqjen.

Pas një starti të dobët në kampionat, Erdin Hashani e ka parë të udhës që të ndajë rrugët me pozharanasit, të cilët që prej se janë larguar nga Superliga e Kosovës në Futboll nuk kanë patur shkëlqimin e dikurshëm.

Kupa u mbush në ndeshjen kundër Ferizajt me rezultat 1:2 në Pozharan.

Të rikujtojmë se hiq më pak sa para ca vitesh, nën udhëheqjen e Sallah Sherifit, KF Vllaznia kishte bërë historinë, duke u inkuadruar në Superligën e Kosovës në futboll, por që nga atëherë ekipi nuk pa ditë të mira dhe pasi ra nga Superliga sezonin e kaluar për pak shpëtoi edhe nga rënia nga Liga e Parë, kurse edhe sivjet nuk e ka nisur mirë kampionatin.kryelajmi.com

You Might Also Like