Futboll

Faton Maloku bëhet portier i Dritës

Faton Maloku është edhe zyrtarisht pjesë e Dritës, ku klubi e ka prezantuar me një video.

Portierit gjilanas është kthyer në vendlindje pas aventurave me Feronikelin dhe Kukësin.

Ai në të shkuarën ka qenë pjesë e Gjilanit.

Moloku është konsideruar si një nga portierët më të mirë në Kosovë. /Gazeta Sheshi/

You Might Also Like