Sportet me dorë

KH Zhegra rikthehet në Superligë, angazhon edhe tre lojtarë

KH Zhegra falë kontributit të kryesisë së klubit, angazhimit të madhë të lojtarëve dhe ndihmës financiare të mërgimtarëve është shpallur Kampion i Ligës së parë ku vlenë të theksohet se nga të gjitha ndeshjet e zhvilluara ka vetëm një barazim dhe asnjë humbje dhe kësisoji me meritë edicionin e ri të garave do të garojë ne Superligë.

KH Zhegra ka filluar me mobilizimin e skuadrës dhe shumë shpejt do fillojë edhe me pregaditjet për ediconin e ri dhe njëherit ka rikthyer 3 hendbollistë të cilët do t’iu bashkohen ekipit dhe ata janë : Alban Haziri, Adonit Isufi dhe Gëzim Misini.

Lojtarët e KH Zhegres kanë shfaqur optimizëm, vullnet dhe dëshirë të madhe që sa më shpejtë të fillojë kampionati ku me mund dhe angazhim pretendon të jetë në top 4 ekipet më të mira në edicionin e ardhshëm dhe pse jo të shpresohet edhe për gara ndërkombëtare
.
Për ti arritur këto objektiva dhe për ti realizuar qëllimet e kryesisë dhe lojtarëve KH Zhegra ka nevojë për ndihmë financiare andaj ftojmë të gjithë sportëdashësit, mërgimtarët dhe bizneset që ti dalin në ndihmë KH Zhegres sa I përket mjeteve financiare pasi gjendja është e vështirë ku mund të na pamundësohet edhe zhvillimi I garave në mënyrë të rregulltë.

You Might Also Like