Futboll

Prishtina i afrohet Dritës e i ik Gjilanit

Një gol në minutën 94 e ka shpëtuar Prishtinën nga barazimi. Ka qenë Ahmed Januzi që me kokë ka shënuar për Prishtinën dhe ekipi nga kryeqyteti e ka mposhtur Drenicën me rezultat 1:0. Kjo fitore e ka afruar Prishtinën me Dritën, ku pikëdalllimi tani është vetëm një pikë, kurse pikërisht kjo fitore e ka larguar Prishtinën nga Gjilani, që tash ekipi nga kryeqytetit ka më shumë se kuq e bardhët 5 pikë.

Por dy ekipet gjilanase e kanë nga një ndeshje më pak. Fillimisht këtë të shtunë, Gjilani do të jetë mysafir i Feroniklit në Drenas, kurse të dielën Drita do të udhëtojë në Podujevë për t’u përballur me Llapin.

Tabela jo e plotë e kësaj xhiroje ka këtë pamje:

You Might Also Like