Futboll

Shpëton Gjilani

Gjilani e ka fituar duelin e vitit dhe kësisoj edicionin e ri do të bëjë gara në Superligë.

Gjilanasit mposhtën Besën 1:0 në ndeshjen e barazhit me golin e Keita Razak në minutën 24, raporton Gazetasheshi.com.

Sfida ishte tejet interesante, veçmas në pjesën e dytë.

Gjilani krijoi më shumë raste, teksa Besa pati më shumë nga loja, sidomos në pjesën e dytë, por kjo nuk i mjaftoi dhe edicionin e ri do të garojë sërish në Ligën e Parë.

 

Gjilani – Besa 1:0

Përfundon ndeshja

90+3′ Rast ideal për zëvendësuesin Perez, i cili i vetëm me portierin Haxhijaj nuk realizon

90′ Pesë minuta lojë shtesë

81′ Pejanët kërkojnë nga gjyqtari që Gjilani të mos e vonoi lojën

80′ Besa po e dominon ndeshjen në minutat e fundit, Gjilani po rrezikon me kundërzbritje

77′ Rast ideal për Gjilanin. Kushtrim Shabani gjuan nga afërsia në drejtim të portierit Haxhijaj

65′ Ndeshje e luftuar në kryeqytet, nuk mungojnë as tensionet

59′ Rast i mirë për Gjilanin me Fiton Hajdarin që nuk arrin të realizojë me kokë

52′ Dy kartonë të verdhë për Lopezin e Gjilanit dhe Tusunin e Besës

46′ Nis pjesa e dytë

Përfundon pjesa e parë

45′ Dy minuta lojë shtesë

43′ Gjilani ka pretenduar një penallti, pasi sipas tyre Haxhaj ka luajtur me dorë, por i këtij mendimi nuk ishte gjyqtari Maloku

24′ Gooool… Keita Razak ka realizuar për Gjilanin me parabol pas asistimit të Lopezit

22′ Fatlum Gashi i Besës godjet

11′ Fiton Hajdari i Gjilanit ndëshkohet me karton të verdhë

7′ Rast ideal për Besën me Donat Sheqerollin që doli i vetëm me portierin Haxhihamza, i cili reagon në momentin e fundit

6′ Robert Gjeraj i Besës ndëshkohet me karton të verdhë

6′ Liridon Balaj i Besës shfaqet i rrezikshëm me goditjen e tij që nuk ishte e saktë

1′ Nis ndeshja

Pak shikues në stadiumin ‘Fadil Vokrri’

Formacionet zyrtare

Gjilani: Haxhihamza, Kastrati, Lila, Kqiku, Kosumi, Aziz, Lopez, Shabani, Nika, Hajdari, Razak. Trajner: Gentian Mezani

Besa: Haxhijaj, Gjeraj, Tusuni, Haxhaj, Thaqi, Jashari, Bushati, Sheqerolli, Balaj, F. Gashi, E. Gashi. Trajner: Fisnik Gashi

Gjyqtarë: T. Maloku, M. Berisha, B. Rama dhe A. Shala

You Might Also Like