Gjilan

Gjeodezia me shërbime rekorde

Drejtoria për Gjeodezi, Kadastër dhe Pronë gjatë periudhës, sa ishte një pjesë e madhe mërgatës për pushime, kishte shtim të punëve dhe kërkesave për rregullim të marrëdhënieve pronësore dhe juridike, duke dhënë shërbime në kohë rekorde.

Read More...

Gjilan

U përfunduan 37 shtëpi për të pastrehët

U punua edhe në meremetimin e mbi 40 shtëpive dhe pagesa e qirave për një numër të madh të tjerash.

Read More...

Gjilan

PDK: Intervenoni te varrezat

Partia Demokratike e Kosovës, subjekt në opozitë në Gjilan, ka tërhequr vërejtjen se gjendja në varrezat e qytetit të Gjilanit është e papranueshme nga mbeturinat dhe hapësira tejet e kufizuar për varrimin e të vdekurve, që po bëhet në mënyrën skandaloze, ndërsa institucionet komunale nuk janë të angazhuara aspak për tu kujdesur në mirëmbajtjen e varrezave të qytetit edhe pse janë dhënë disa tenderë për këtë punë.

Read More...

Futboll

Fitore me dy lojtarë më pak

Nëntë lojtarë të Trepçës ’89 dolën të jenë më të fortë se njëmbëdhjetë lojtarë të Gjilanit, ngase ekipi mysafir ia doli që me dy lojtarë më pak të mposht ekipin vendas me rezultat 1:2.

Read More...

Futboll

Humbje që dhemb

Pas ndeshjes Gjilani – Trepça ’89, të cilën e fituan mysafirët 1:2, deklaratat e dy kryetrajnerëve ishin të ndryshme.

Read More...

Futboll

Leotrim Kryeziu i sjell Dritës tri pikë

Drita është kthyer me gjah të plotë duke ngadhënjyer ndaj Trepçës vendase me rezultat minimal 0:1.

Read More...

Gjilan, LAJME

Kurti kërkon mobilizim

Albin Kurti, deputet në Kuvendin e Kosovës ka kërkuar mobilizim të popullatës për t’i bërë ndryshimet e domosdoshme në Kosovë, si dhe iu bëri thirrje aktivistëve gjilanas për angazhim maksimal për protestën e radhës të datës 1 shtator, ashtu që kjo protestë të jetë sa më masive.

Read More...

Futboll

Gjilanasit përballen me mitrovicasit

Dy ekipet nga Gjilani, Drita dhe Gjilani që në xhiron e parë të Superligës së Kosovës në Futboll do të përballen me ekipet mitrovicase Trepça dhe Trepça ’89.

Read More...

Teatër

Një jetë e tërë në teatër

Dikur nuk e kishim problemin financiar, por kishim probleme ideologjike. Tashti, probleme ideologjike nuk kemi, por kemi mosrespekt ndaj kulturës”, thonë Mejreme Berisha e Muharrem Sylejmani, aktorë që mbi katër dekada qëndrojnë në skenë.

 

Read More...

Futboll

Hasan Bajrami kalon te Drita

Hasan Bajrami, lojtar i deridjeshëm i KF Tërnoci ka kaluar në radhët e klubit gjilanas Drita nga Gjilani. Ky lojtar, që luan në rolin e mesfushorit ofanziv është vetëm njëri prej përforcimeve të shumta që ka bërë klubi gjilanas, i cili sivjet pritet të ketë një pamje krejt të re.

Read More...