Futboll

Ardonit Xhemajli, trajner i portierëve në KF Kika

Ardonit Xhemajli, ish- portier në SC Gjilani është emëruar trajner i portierëve në KF Kika nga Hogoshti. Një gjë të tillë e ka bërë të ditur klubi nga komuna e Kamenicës që sivjet garon në Ligën e Parë të Kosovës në Futboll.

 

Në njoftimin e KF Kika thuhet:

 

ZYRTARE: Ardonit Xhemaili i bashkohet stafit bardh e kaltër 🔵⚪️

Ish-portieri i SC Gjilanit tashmë i është bashkuar familjes së madhe bardh e kaltër si pjes e stafit të trenerëve

Ardonitit i është besuar puna e trajnerit të portjerëve, ku do të ndihmoj në ngritjen e cilësissë së 2 portierë̈ve të talentuar L. Behluli dhe B. Rahimi

Ardonitit i dëshirojmë suksese dhe punë të mbarë.

You Might Also Like