Kamenicë

Rektori Bajram Kosumi ka pranuar medaljen nga Presidenti Hashim Thaçi

Read More...

Kamenicë

Zeka: Drejtësia duhet të veprojë

Read More...

Kamenicë

Zeka e quan të tepërt atë çka ndodhi në Francë

Read More...

Kamenicë, LAJME

Lutfi Haziri: Megjithatë, lajme të mira prej Brukseli

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri mirëpriti votimin e këtij komisioni i cili i dha mbështetje procesit të liberalizimit. Haziri kërkoi nga EPP mbështetjen e plotë e grupit parlamentar të EPP ne kete proces të rëndësishëm për Kosovën.

Read More...

Kamenicë

Mustafa ngushëllon familjet e të rinjve kosovarë, viktima të sulmeve në Munih

Kryeministri Mustafa, po ashtu, ka theksuar se Qeveria dhe qytetarët e Republikës së Kosovës qëndrojnë pranë familjarëve të viktima dhe bashkëndjejnë dhimbjen, në këto momente të rënda për të gjithë.

Kryeministri Isa Mustafa, gjatë ditës, i ka dërguar një telegram ngushëllimi edhe Kancelares Gjermane Angela Merkel, duke i shprehur ngushëllimet dhe solidaritetin e qytetarëve dhe të Qeverisë së Kosovës.

Read More...