Gjilan, Viti

Një dekadë pritje për ndërtimin e një rruge

Ka një dekadë pritjeje për hapjen e vendkalimit kufitar në Stanqiq, i cili do të lidhte Gjilanin me komunën e Kumanovës.

Read More...

KRONIKË E ZEZË

Maskat grabisin në një pompë

Read More...

KRONIKË E ZEZË

Për posedim droge një muaj paraburgim

Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Gjilan, duke i vendosur masën e paraburgimit prej një (1) muaji të pandehurit S. V.

Read More...

KRONIKË E ZEZË

Kapet mbi 16 kilogramë marihuanë

Policia  Në Gjilan ia ka dalë që të kap 16 kilogramë e 615 gramë drogë të llojit marihuanë.

Read More...

Viti

Rreth 50 persona të plagosur nga tërmeti i fuqishëm në Shkup

Dhjetra pacientë janë trajtuar në spitalin e Shkupit “8 Shtatori”, pas tërmetit të fuqishëm që goditi Shkupin me intesitet prej 5.3 shkallëve të Rihterit.

Mjekët nga spitali informojnë se ende po bëhen inçizmet e nevojshme e një pjese të pacientëve për të përcaktuar lëndimet, njoftojnë mediat shqip në Maqedoni.

Sipas mjekëvë disa pacientë u plagosën ndërsa përpiqeshin të iknin nga shtëpitë e tyre gjatë tërmetit të fortë që goditi Shkupin.

Bjë pjesë prej tyre kanë rënë nëpër shkallë e shtëpisë apo ndërtesave, disa të tjera janë hedhur tarraca nga katet e poshtme.

Ambulanca vetëm për 2 orë ka ndërhyrë në 6 pacientë të lënduar nga tërmeti.

Të gjithë janë transportuar në spitalet në Shkup. /ShenjaTV/

Read More...

KRONIKË E ZEZË

Sulmuan policinë – dërgohen në paraburgim

Dega e Gjykatës Themelore në Kamenicë ka vendosur masën e paraburgimit prej një (1) muaji ndaj tre të pandehurve R. M., E. M. dhe B. F.

Read More...

KRONIKË E ZEZË

Arrest shtëpiak për drejtorin e “Eco Higjiena”

 

Gjykata Themelore në Gjilan ka vendosur masën e arrestit shtëpiak prej një muaji ndaj të pandehurit Senad  Rramaj. Sipas njw njoftimi nga gjykata, i akuzuari në cilësinë e drejtorit Ekzekutiv në ndërmarrjen “Eco Higjiena” në Gjilan, dyshohet se ka përpiluar dhe falsifikuar vendimin për formimin e komisionit për vlerësimin dhe shitjen e aseteve, të cilat asete janë shitur pa u vlerësuar dhe pa kurrfarë kriteri.

Ai dyshohet se ka kryer dy vepra penale: falsifikim i dokumentit zyrtar dhe keqpërdorimi i detyrës zyrtare apo autoritetit zyrtar.

Gjithashtu gjykata ka vendosur që të njëjtit t’i konfiskohet edhe dokumenti i udhëtimit pasaporta.

Read More...

KRONIKË E ZEZË

Bënte “selfie” me armë zjarri

Read More...

Kamenicë, LAJME

Lutfi Haziri: Megjithatë, lajme të mira prej Brukseli

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri mirëpriti votimin e këtij komisioni i cili i dha mbështetje procesit të liberalizimit. Haziri kërkoi nga EPP mbështetjen e plotë e grupit parlamentar të EPP ne kete proces të rëndësishëm për Kosovën.

Read More...

KRONIKË E ZEZË

Në aksident vdes 30- vjeçari

Si pasojë e lëndimeve të marra në aksident vozitësi i veturës “VW Bora”, ka ndërruar  jetë në vend të ngjarjes, gjersa bashkëudhëtari i tij me lëndime të rënda trupore është dërguar në spital.

Read More...