Futboll

Erlis X𝐡𝐞𝐦𝐚𝐣𝐥𝐢 𝐩𝐣𝐞𝐬ë 𝐞 𝐞𝐤𝐢𝐩𝐢𝐭 𝐭ë 𝐊𝐨𝐬𝐨𝐯ë𝐬 𝐔𝟏𝟗! 

Mesfushori 18 vjeçar i klubit tonë, Erlis Xhemajli është ftuar nga Përfaqësusja e Kosovës U19 për ndeshjet e Tetorit.
Xhemajli është pjesë e rregullt e grumbullimeve të moshave të 19 vjeçarëve, ndërsa tani është ftuar zyrtarisht të jetë pjesë e kampanjës kualifikuese për Kampionatin Evropian.
Gjatë këtyre kualifikimeve Kosova U19 do të luajë më 6 Tetor kundër Norvegjisë, më 9 Tetor kundër Gjerogjisë, kurse me 12 Tetor ndaj Uellsit.
SC Gjilani i uron suksese Erlisit dhe djelmoshave të tjerë të ekipit reprezentues të Kosovës U19.

You Might Also Like