Futboll

Gjilani – 2 Korrikut ky është rezultati

Gjilan, 15 Janar 2020-Ekipi i Gjilanit ka shënuar fitore me rezultat 3 me 1, në ndeshjen testuese kundër ekipit të 2 Korrikut, duel i cili u zhvillua sot, me lokacion fushën ndihmëse në Gjilan.

Tomislav Bushiq me dy golësh dhe futbollisti i ri Muhamet Dubova me një gol, ishin golashënuesit e Gjilanit në ballafaqimin e ditës së sotme, nga ku ekipi i Gjilanit shfaqi lojë dhe tregoi formë të mirë.

Ishte kjo ndeshja e parë e kuq e bardhëve në këtë vit, ku kryetrajneri Gentian Mezani, nga afër pa formën e futbollistëve të tijë në këtë duel kontrollues, para “zhvendosjes” së ekipit të Gjilanit drejt shtetit turk, vend ku do ta vijoj fazën përgatitore para fillimit të pjesës pranverore në Kampionat dhe Digitalb Kupën e Kosovës në futboll.

You Might Also Like