Futboll

Këta janë golashënuesit më të mirë të Superligës, prinë gjilanasi

Top 10-të golashënuesit më të mirë të Superligës:

  1. Mirlind Daku (FC Ballkani) 20 gola
  2. Ermal Krasniqi (FC Ballkani) 6 gola
  3. Otto John (FC Prishtina) 6 gola
  4. Bissmark Charles Sie (KF Trepça ’89) 5 gola
  5. Betim Haxhimusa (FC Drita) 5 gola
  6. Darko Nikaç (SC Gjilan) 5 gola
  7. Endrit Krasniqi (FC Prishtina) 4 gola
  8. Astrit Fazliu (FC Drita) 4 gola
  9. Kastriot Rexha (FC Drita) 4 gola
  10. Bedri Greca (KF Feronikeli) 3 gola

Me nga tre gola janë edhe: Nazmi Gripshi (FC Ballkani), Marclei Santos (FC Feronikeli), Ardian Muja (KF Trepça ’89), Dior Zabërgja (KF Arbëria), Mendurim Hoti (KF Feronikeli), Hamdi Namani (FC Drita), Armend Thaqi (FC Ballkani), Ardit Tahiri (FC Besa) dhe Leutrim Kryeziu (FC Prishtina).

You Might Also Like