Futboll

Kika mposhtet nga KEK-u

Ka përfunduar dueli miqësor në Gjilan ndërmjet Kikës nga Hogoshti dhe KEK-ut.

Pas 90 minutave rezultati final i ndeshjes ishte 2-1 në favor të ‘elektricistëve’, raporton Gazetasheshi.com.

Autorë të golave për skuadrën e Alban Dragushës ishin Torviol Stullqaku dhe Vigan Veliu.

Ndërkohë golin e vetëm në këtë përballje për vendasit e realizoi Yll Murtezi.

Ndeshja u zhvillua në terenin me bari sintetik në Gjilan.

Pikërisht në këtë teren KEK-u të dielen do ta sfidojë Gjilanin e Sadat Pajazitit.

You Might Also Like