Sportet me dorë

KV Drita – meshkujt humbin derbin e javës

Klubi i Volejbollit Drita në konkurrencën e meshkujve e ka humbur kryendeshjen e kësaj jave ndaj KV Peja me rezultat 1:3.

 

KV Drita e nisi mirë ndeshjen, duke fituar në setin e parë nuk arriti të shënojë fitore në derbin e javës kundër KV Peja. Në tri setet vijuese skuadra pejane ishte më e mirë dhe në fund rezultati ishte 1-3 në sete për skuadrën mysafirë.

Tashmë KV Drita mbetet të mobilizohet për ndeshjen e radhës në udhëtim dhe të fundit në pjesën pranverore kundër KV Drenica.

 

You Might Also Like