Futboll

Mirlind Daku në formë, gjunjëzon edhe Dritën

Ballkani – Drita 2-0

– Mbyllet ndeshja!

90+3′ Ermal Krasniqi (Ball) gjuan nga largësia, pret Faton Maloku.

+3 minuta shtesë!

80′ Zëvendësim te Drita: Ergyn Ahmeti inkuadrohet në vend të Hamdi Namanit.78′ Egzon Sinani (Ball) ndëshkohet me karton të verdhi!

75′ GOOOL | Mirlind Daku (Ball) gjendet bukur brenda zonës dhe me qetësi realizon për 2-0.

71′ Zëvendësim te Ballkani: Rroni Gashi inkuadrohet në vend të Edvin Kuç.

70′ Ermal Krasniqi (Ball) i gjendur i vetëm me ‘gardianin’ Faton Maloku gjuan drejt në duart e tij.

57′ Zëvendësime te Drita: Bujar Shabani dhe Festim Alidema inkuadrohen në vend të Erjon Vucajt dhe Ardian Limanit.

54′ Zëvendësim te Ballkani: Nazmi Gripshi inkuadrohet në vend të Mevlan Zekës.

47′ Edvin Kuç (Ball) gjuan mbi portë nga distanca.

– Startojnë 45 minutat e dyta!

* Zëvendësim te Ballkani: Ramiz Bytyqi inkuadrohet në vend të Kushtrim Gashit.

* Zëvendësim te Drita: Vladica Brdarovski inkuadrohet në vend të Xhevdet Shabanit.

– Mbyllet pjesa e parë!

+3 minuta shtesë!

42′ Kastriot Rexha (Dri) ndëshkohet me karton të verdhë!

30′ Zëvendësim te Drita: Arago Jamal inkuadrohet në vend të Betim Haxhimusës.

27′ Ermal Krasniqi (Ball) gjuan me volej brenda zonës, por topin e pret për mrekulli Faton Maloku.

25′ Xhevdet Shabani (Dri) ndëshkohet me karton të verdhë!

23′ Ilir Blakçori (Dri) ndëshkohet direkt me karton të kuq pasi ndërhynë ndaj Mevlan Zekës.

22′ Ismet Munishi, kryetrajner i FC Ballkanit përjashtohet me karton të kuq nga loja për shkak të protestave të shumta!

19′ GOOOL | Mirlind Daku (Ball) gjuan me kokë dhe realizon për 1-0.

15′ Ismet Munishi, kryetrajner i FC Ballkanit ndëshkohet me karton të verdhë!

15′ Hamdi Namani (Ball) ndëshkohet me karton të verdhë!

15′ Erjon Vucaj (Dri) ndëshkohet me karton të verdhë!

08′ Hamdi Namani (Dri) gjuan nga distanca, por në fundore e dëbon topin Armend Rugji.

02′ Armend Thaqi (Ball) gjuan nga ndërprerja, por vetëm mbi portë.

– Starton ndeshja!

Formacionet zyrtare:

Ballkani: Rugji, Thaqi, Berisha, Sinani, Potoku, Gashi, Kuç, Korenica, Krasniqi, Zeka, Daku. Kryetrajner: Ismet Munishi

Drita: Limani, Gërbeshi, Cuculi, Blakçori, Namani, Vucaj, Fazliu, Haxhimusa, Xh.Shabani, Rexha. Kryetrajner: Ardian Nuhiu

Gjyqtarë: Genc Nuza, Fatlum Berisha, Besnik Morina, Visar Kastrati

Stadiumi i qytetit – Suharekë

You Might Also Like