Futboll

Vitia arkëton tri pikë të reja

 

 

Vitia ka triumfuar përballë Vëllaznimit me rezultat 5:2 në kuadër të javës së nëntë në Ligën e Parë dhe me tre pikët e arkëtuara është larguar nga zona e rrezikshme, raporton Gazetasheshi.com.

Ndërkohë, Vëllaznimi pëson humbjen e pestë kampionale dhe me katër pikë zë vendin e fundit në klasifikim.

Liria ka lëshuar një rast të mirë për të ikur në kreun e tabelës, pasi që ka barazuar në udhëtim me Ramiz Sadikun.

Prizrenasit tani kanë 20 pikë, ndërkohë kryeqytetasit e Ramiz Sadikut ngriten në kuotën e tetë pikëve.

Me këtë fitore, Vitia renditet në pozitën e 11 me 9 pikë të tubuara dhe është jashtë zonës të të rrezikuarëve.

You Might Also Like