Futboll

Vitia barazon, Dardana humb

Liria ka triumfuar derbin e ditës së martë, teksa në shtëpi ka triumfuar ndaj Dardanës me rezultat minimal 1-0, raporton Gazetasheshi.com.

Kështu skuadra e Samuel Nikajt vazhdon rrugëtimin me hapa të sigurt drejt rikthimit në Superligë, derisa Dardana e Erdin Hashanit bën një hap ‘fals’ drejt kreut të tabelë.

Dy gola në pjesën e dytë kanë qenë përcaktues që Onix të triumfojë ndeshjen në shtëpi përballë 2 Korrikut.

Takimi tjetër ndërmjet Arbërisë dhe Vitisë ka përfunduar me rezultat të barabartë 0-0.

Rezultatet e ditës:

 

 Liria – Dardana 1-0
 Arbëria – Vitia 0-0
 Onix – 2 Korriku 2-0

You Might Also Like