Libri

Shaip Bllaca dhe portreti letrar i tij

Read More...

Gjilan

Pajaziti flet për qendër e për Gjilan

Qytetarëve padrejtësisht iu ka imponuar agjenda politike e opozitës për demarkacionin, kurse në Gjilan qytetarët janë të zhgënjyer e PDK-në po e shohin si alternativë, ka thënë Pajaziti.

Read More...

Futboll

Morina: Fituam e shpërdoruam raste

Arbnor Morina është ndarë i kënaqur me pjesën e parë të ekipit të tij, por jo edhe me pjesën e dytë, në të cilën ka dominuar Drenica.

Read More...

Futboll

Jashari nuk po i kupton sulmuesit e Drenicës

Kryetrajneri i Drenicës Afrim Jashari është ndarë i pakënaqur me paraqitjen e futbollistëve të tij.

Read More...

Futboll

Gjilani i pandalshëm

Gjilani ka vazhduar serinë me rezultate pozitive dhe tashti është ngjitur në kreun e tabelës.

Read More...

KULTURA, LAJME

Aty ku ruhet e kaluara e Anamoravës

Mbi 133 fonde dhe koleksione arkivore, përkatësisht rreth 600 metra gjatësi lëndë arkivore,  e cila kryesisht i përket periudhës së pas vitit 1945 ruhet në Arkivin Ndërkomunal të Gjilanit, thotë Nazmi Muja, drejtor.

Read More...

Futboll

Gjilani pret Drenicën që s’di për humbje

Read More...

Sportet luftarake

Edhe sivjet mbahet “Katana Open”

Turneu  do të mbahet në Palestrën e Sporteve “Bashkim Selishta – Petriti” në Gjilan me datë 2 tetor (e diel).

Read More...

OPINION

Dr. Idriz Ajeti – Njeri SHEKULLOR

Read More...

Teatër

Politika t’i mbaj duart larg teatrit

Gjendja në kulturë nuk është e mirë dhe ajo duhet të ndryshojë, ka thënë aktori Ramadan Kurti, nga komisioni për Kulturë i Lëvizjes Vetëvendosje në Gjilan.

Read More...