Futboll

Drita në krizë rezultatesh

Drita nuk di për fitore në fushë të vet. Kësaj radhe ka pësuar nga i fundit në tabelë Hajvalia.

Read More...

Gjilan

Njerëz pa atdhe

Në komunën e Gjilanit vazhdojnë të jetojnë rreth 1000 qytetarë, të cilët nuk kanë asnjë lloj dokumentacioni, ata nuk janë as nënshtetas të Serbisë prej nga vijnë vetë dhe paraardhësit e tyre, por nuk janë as nënshtetas të Kosovës, vend në të cilin jetojnë tash e sa vite.

Read More...

Arti pamor

Demir Behluli – një galeri e gjallë e artit piktural tek ne

Read More...

Sportet me dorë

Hendbollistët e Dritës e nisin me fitore

Read More...

Futboll

Juniorët e Dritës startojnë furishëm

Read More...

KULTURA

Mjeshtrit popullorë në objektet për bujqësi krijuan punime artistike

Në dërrasat e hambarit të Feriz Berishës në Llashticë, që daton nga shekulli XVIII, ka të gdhendura dekorime të ndryshme, gjë që ia shton vlerën kulturore.

Read More...

Gjilan

Vërnakolla fshat pa banorë

Shtëpi të vjetra, të ndërtuara në shekullin e kaluar, por edhe shtëpi të reja që ishin nisur të ndërtohen, tashti kanë ngelur në gjysmë dhe kanë mbetur ashtu, ngase banorët i lanë shtëpitë, sikurse që lanë dhe kishën në qendër të fshatit, e cila është objekti më i dallueshëm në fshat.

Read More...

Futboll

FC Drita siguron edhe një sponsor të fortë

Read More...

Gjilan

Shënohet dita e rivarrimit të dëshmorëve të kombit

Read More...

OPINION

Sa po punohet në plotësimin e kritereve të UEFA

Shkruan: Nexhmedin Bunjaku

Read More...