Futboll

Drita po përgatitet në Ohër

Futbollistët e Dritës nga Gjilani po i zhvillojnë përgatitjet në Ohër të Maqedonisë. Ekipi bardh e kaltër nga Gjilani, që mbijetesën e siguroi vetëm pas ndeshjes së barazhit në ballfaqim me Flamurtarin, sivjet është riorganizuar dhe ka synim që të luaj rol me rëndësi në kampionat. Futbollistët po punojnë nën urdhërat e kryetrajnerit Sedat Pajaziti dhe ndihmësit të tij Afrim Shahini.

Në një njoftim nga faqja zyrtare e klubit thuhet se ekspedita e Dritës po qëndron në Hotelin „Belvedere“, kurse shumë shpejt pritet që ekipi të zhvillojë edhe ndeshje miqësore, me qëllim që sa më i përgatitur ta pres kampionatin.

 

Read More...

Futboll

Berat Ahmeti përforcimi më i ri i Gjilanit

Berat Ahmeti është përforcimi më i ri i Gjilanit. Klubi kuq e bardh ka arritur marrëvrshje me këtë futbollist të njohur, i cili deri para ardhjes në Gjilan kishte luajtur në kampionatin shqiptar, në Vllazni të Shkodrës.

Ky futbollist karrierën e kishte nisur në Prishtinë e ma pas kishte kaluar në kampionatin hungarez në ekipin Ujpest e më pas mesfushori ka kaluar në kampionatin shqiptar. Në KF Gjilani ai do ta gjej edhe vëllain e tij Azem Ahmeti.

 

Read More...

Futboll

Gjilani e Shkupi luajnë pa gola

Read More...

Futboll

Gjilani bindshëm në miqësore

Gjilani e ka përcjell me pesë gola Vllazninë e Pozharanit në një miqësore, e cila është zhvilluar këtë të mërkurë. Ndeshja është zhvilluar në fushën me bar artificial në Gjilan, kurse ka qenë përforcimi nga Portugalia Jorge Teixiera, i cili ka shënuar dy herë. Një gol ka shënuar edhe bashkëkombasi i tij portugez Xavier Espinosa, derisa në listën e realizatorëve u shënuan edhe Besart Morina dhe Gëzim Rusi.

Në kuadër të fazës përgatitore Gjilani do ta zhvilloj një ndeshje miqësore me ekipin Shkupi, e cila do të luhet të dielen me fillim në ora 16.

 

 

Read More...

Futboll

Drita sjell tri përforcime

Skuadra e Dritës, ka zyrtarizuar tre futbollistë. Ish-sulmuesi i Llapit, Alban Mavriqi, Toni Salihu dhe Viktor Kuka, janë tri përforcimet e bëra nga skuadra bardh e katërt.

Read More...