Sportet luftarake

Gjilani me tre karateistë në Kampionatin Botëror në Linc

Read More...

Sportet luftarake

KK Dardania fitoi pesë medalje në “Tetova Open”

Read More...

Sportet luftarake

Ariana Asllani, kampione e Kosovës në karate

Read More...

Sportet luftarake

KK Dardania e AS Prishtina më të mirat në “Katana Open 2016”

Read More...

Sportet luftarake

Në “Katana Open 2016” pjesëmarrëse 35 klube

Read More...

Sportet luftarake

Edhe sivjet mbahet “Katana Open”

Turneu  do të mbahet në Palestrën e Sporteve “Bashkim Selishta – Petriti” në Gjilan me datë 2 tetor (e diel).

Read More...

Sportet luftarake

Agim Latifi, kampion që dridhi ringjet kudo në botë

Karrierën e nisi si fëmijë, për të fituar gjithçka që mund të fitohej në boks.

Read More...

Sportet luftarake

Visar Rexhepi, boksieri më i mirë i turneut “Agim Rashiti”

Boksieri i ri gjilanas Visar Rexhepi është fitues i Turneut në Boks “Agim Rashiti”, i mbajtur në Gjilan, ku kanë marrë pjesë edhe boksierë nga vendet e rajonit dhe ato evropiane. Boksieri më me perspektivë u shpall Armend Xhoqaj, kurse tekniku më i mirë boksieri Anxhelo Merko Asanaj, ndërsa çifti më luftarak ishte ai i Violand Sylejmanit dhe Ondrej Schiler.

Read More...