Futboll

Kapërcim i madh i Dritës në tabelë

 

Para ndeshjes me Flamurtarin, Drita zinte vendin e parafundit në tabelë, por pas fitores bindëse me rezultat 3:0, ajo tashti radhitet e treta.

Në dy ndeshje sa ka zhvilluar deri më tashti, Drita ka shënuar një fitore dhe një humbje, duke grumbulluar tri pikë. Drita falë sulmit efikas tashti ka një goldallim pozitiv 3 me 1. Në xhiron e ardhshme bardh e katërtit do të jenë mysafirë të ekipit të Dukagjinit nga Klina.

Ja tabela pas xhiros së dytë:

 

You Might Also Like