Sportet me dorë

KH Drita fiton derbin e hendbollit

Dy ekipet nga komuna e Gjilanit, KH Drita dhe KH Zhegra janë përballur këtë të shtunë në një ndeshje tejet interesante, e cila ka përfunduar me fitore të ekipit bardh e kaltër nga Gjilani me rezultat 34:31

Ndeshja është zhvilluar në prani të një numri të konsiderueshëm të shikuesve, rreth 700.

Ndeshja ka qenë e barabartë deri në minutën 45, kur te Drita kanë nisur të shquhen Dukagjin Azizi në fazën e sulmit dhe Arbër Sylejmani në portë, i cili ia doli të ndalë disa nga gjuajtjet vendimtare të zhegranëve.

Te ekipi i Zhegrës është shquar Shkodran Shaqiri, që ka shënuar shtatë herë.

 

 

You Might Also Like