Futboll

Munishi: Krijuam shumë raste

Ismet Munishi, kryetrajner i Gjilanit

“Shumë i kënaqur me lojën dhe rezultatin. Krijuam shumë raste për shënim, por bëmë disa gabime për shkak të rritjes së intensitetit të lojës, megjithatë ne duhet të mësohemi të rrisim tempon e lojës dhe të gjejmë qetësinë para portës. Ne duhet të mundohemi të shënojmë një gol, sepse kur në portë e ke Enea Koliqin është problem ta humbasësh ndeshjen”, deklaroi fillimisht Munishi.

Më pas i pari i ‘kuqebardhëve’ foli edhe për objektivat e klubit për ndeshjet e mbetura të kampionatit.

“Ne do të mundohemi ta rrisim konkurencën pasi që konkurenca sjell kualitetin dhe besoj që do të krijojmë një skuadër të fuqishme. Kemi një skuadër fantastike dhe me shumë karakter. Të ju them të drejtën është mëkat që jemi jashtë objektivave, të kishim pak më tepër pikë, pasi që do të bënim gjëra të mëdha”, përfundoi Munishi.

You Might Also Like