Gjilan

Pajaziti flet për qendër e për Gjilan

Qytetarëve padrejtësisht iu ka imponuar agjenda politike e opozitës për demarkacionin, kurse në Gjilan qytetarët janë të zhgënjyer e PDK-në po e shohin si alternativë, ka thënë Pajaziti.

Read More...

Futboll

Morina: Fituam e shpërdoruam raste

Arbnor Morina është ndarë i kënaqur me pjesën e parë të ekipit të tij, por jo edhe me pjesën e dytë, në të cilën ka dominuar Drenica.

Read More...

Futboll

Jashari nuk po i kupton sulmuesit e Drenicës

Kryetrajneri i Drenicës Afrim Jashari është ndarë i pakënaqur me paraqitjen e futbollistëve të tij.

Read More...

Futboll

Gjilani i pandalshëm

Gjilani ka vazhduar serinë me rezultate pozitive dhe tashti është ngjitur në kreun e tabelës.

Read More...

KULTURA, LAJME

Aty ku ruhet e kaluara e Anamoravës

Mbi 133 fonde dhe koleksione arkivore, përkatësisht rreth 600 metra gjatësi lëndë arkivore,  e cila kryesisht i përket periudhës së pas vitit 1945 ruhet në Arkivin Ndërkomunal të Gjilanit, thotë Nazmi Muja, drejtor.

Read More...

Futboll

Gjilani pret Drenicën që s’di për humbje

Read More...

Ekonomi, Gjilan

Rashiti: Gjilani po i humb donatorët

Komunës së Gjilanit iu pamundësua qasja në  grantet e organizatës Zvicerane HELVETAS nga mungesa e plotësimit të kushteve minimale si kritere të kërkuara dhe të përcaktuara nga kjo organizatë, thotë Riad Rashiti, i PDK-së.

Read More...

Sportet luftarake

Edhe sivjet mbahet “Katana Open”

Turneu  do të mbahet në Palestrën e Sporteve “Bashkim Selishta – Petriti” në Gjilan me datë 2 tetor (e diel).

Read More...

OPINION

Dr. Idriz Ajeti – Njeri SHEKULLOR

Read More...

Shëndeti

Berisha flet për zhvillime pozitive në shëndetësi

Investimet në shëndetësinë primare të Gjilanit, përkujdesi i vazhdueshëm i mjekut në familje, kontrollat sistematike, shërbimet rekorde nëpër QKMF, QMF dhe AMF, por edhe shërbime të tjera të veçanta shëndetësore, ishin ato që u prezantuan në konferencën për media, nga drejtori i QKMF-së, Fejzulla Berisha.

Read More...