Futboll

Starova: Nuk është çështje fati, gjynah se si humbëm

 

Ferronikli ishte në rrugë të mbarë që së paku të nxjerrë një pikë në ballafaqim me Dritën, por në fund, ekipi që drejtohet nga Sylejman Starova doli të jetë i mposhtur, kurse trajneri shqiptar beson se ekipi i tij meritoi më shumë.

“Nuk ishte çështje fati, ne e përgatitëm shumë mirë lojën dhe e dinim se është situatë e vështirë, ngase jemi në fund të kampionatit dhe dua të flas me pastërti, sinqeritet e siç e ndjej. Erdhëm të marrim pikët tona e jo të luajmë për njëri-tjetrin. Bëmë një pjesë të parë të shkëlqyeshme, u vendosëm shumë mirë e në pjesën e dytë unë kam qenë i bindur se këtu nuk ka dukuri negative si në Shqipëri se atje gjyqtarët ia marrin ndeshjen edhe Real Madridit e Barcelonës dhe e kanë të shkruar në ballë e edhe ky i sotmi e kishte të shkruar në ballë. Nuk ecet para kështu, dëmtohet gara, dëmtohet çdo gjë. Për Dritën e kam respektin më të madh, është nga skuadrat më të mira në Kosovë, por jemi në garë dhe është gjynah që dikush të mundet pa meritë”, tha Sylejman Starova.

You Might Also Like