Futboll

Fitore e ngushtë e Gjilanit

Gjilani – Besa 1:o

 

– Mbyllet ndeshja!

90+4′ Ardi Tahiri (Bes) gjuan me kokë në mënyrë fantastike, por pret Enea Koliqi në mënyrë fantastike.

90′ Dren Idrizi (Bes) ndëshkohet me karton të verdhë!

+4 minuta shtesë!

86′ Zëvendësim te Gjilani: Shend Kelmendi inkuadrohet në vend të Darko Nikaç.

84′ Besar Musolli (Gjil) ndëshkohet me karton të verdhë!

80′ Zëvendësim te Besa: Dren Idrizi inkuadrohet në vend të Diar Halilit.

72′ Zëvendësime te Gjilani: Gramoz Kurtaj dhe Darko Nikaç inkuadrohen në vend të Muhamed Useinit dhe Arbër Çyrbës.

65′ Gerhard Progni (Gjil) gjuan nga distanca, por pret Agron Kolaj.

60′ Zëvendësim te Gjilani: Keita Aziz inkuadrohet në vend të Ardit Hilës.

60′ Zëvendësim te Besa: Ardi Tahiri inkuadrohet në vend të Matheus de Paula.

60′ Muhamed Useini (Gjil) ndëshkohet me karton të verdhë!

57′ Ivan Fustar (Gjil) ndëshkohet me karton të verdhë!

54′ Edison Kqiku (Gjil) gjuan nga afërisa, por pranë portës.

52′ Gerhard Progni (Gjil) gjuan nga ndërprerja, por topi ndalet nga traversa.

51′ Breno (Bes) ndëshkohet me karton të verdhë!

48′ Ardit Hila (Gjil) ndëshkohet me karton të verdhë!

– Starton pjesa e dytë!

*Zëvendësime te Besa: Donart Shqerolli dhe Etnik Bruti inkuadrohet në vend Gentrit Salihut dhe Arbër Maznikollit.

salihu maznikolli bruti

– Mbyllet pjesa e parë!

45+1′ GOOOL | Matheus de Paula (Bes) në tentim për ta larguar topin ka goditur në portën e tij, pas harkimit të Jackson Ferreiras të Gjilani dhe i ka sjellur vendasve epërsinë e parë 1-0.

+1 minutë shtesë!

38′ Redon Syla (Bes) gjuan nga afërsia, por topi shkon pranë portës.

14′ Matheus De Paula (Bes) gjuan brenda zonës, por pret ‘gardiani’ Enea Koliqi.

12′ Edison Kqiku (Gjil) kalon edhe ‘gardianin’ Agron Kolaj, por goditja e tij përfundon fare pranë shtyllës pingule.

10′ Ivan Fustar (Gjil) gjuan nga distanca, por pret Agron Kolaj.

– Starton ndeshja!

Formacionet zyrtare:

Gjilani: Koliqi, Sorsa, Rapa, Fustar, Jackson, Useini, Musolli, Hila, Çyrbja, Kqiku, Progni. Kryetrajner: Sallah Sherifi

Besa: Kolaj, Sekic, Halili, Rajovic, Salihu, Xhaka, Maznikolli, Syla, Breno, Matheus, Lucas. Kryetrajner: Jerome Klein

Gjyqtarë: Burim Jahmurataj, Lumturie Muhadri, Benon Këpuska, Besfort Kasumi

Stadiumi i qytetit – Gjilan

/Gazeta Sheshi/

You Might Also Like