Futboll

Drita po i afrohet ikjes nga barazhi

Read More...

Futboll

Gjilani ia humb Feroniklit shpresat për titull

 

-Mbyllet ndeshja!
90+4′ Rusi sërish gjendet në rast të mirë shënimi pas një depërtimi individual, por goditja e tij shkon mbi portë.
90′ Rusi rast ideal për shënim pas harkimit të Thaçit, por goditja e tij me kokë shkon mbi portë.
75′ Rast ideal për Haxhimusën, por pret Maloku.
68′ Shabani godet nga ndërprerja, por sërish Kaçiu tregohet vendimtar duke pritur këtë rast të udhëtuesve.
65′ Maliqi tenton goditjen nga afërsia, por pret Kaçiu.
58′ Goditje mjaft e rrezikshme e Argjend Bardhit që përfundon skaj pingules së Kaçiut.
53′ Thaçi harkon bukur brenda zonës për Eminhazirin, por dështon nga një pozitë ideale.
47′ Goool. Gëzim Rusi realizon pas një kundërzbritje të shpejtë të skuadrës vendase, 1-0.
-Starton pjesa e dytë!

-Mbyllet pjesa e parë!
32′ Mundësi ideale për Arbios Thaçin, teksa gjuan me vështirësi pas një pasimi të bukur të Rusit.
16′ Një aksion individual i Armend Thaçit nga mesi i fushës ka përfunduar pranë portës.
10′ Ergon Hyseni shkëputet bukur me kokë për të goditur fuqishëm drejt Malokut, por pranë portës.
05′ Mustafa në pozitë të pastër shënimi, por pret ‘gardiani’ Maloku.
-Starton ndeshja.
-Dueli ndërmjet Gjilanit dhe Lirisë staron nga ora 15:15.
-Ndeshja pritet të fillojë me disa minuta vonesë për shkak të vonesës së skuadrës mysafire!

Formacionet zyrtare:

Gjilani: Kaçiu, Bekteshi, Hyseni, Arm.Thaçi, Blakçori, Arb.Thaçi, Mustafa, Shabani, Sherifi, Haxhimusa, Eminhaziri. Kryetrajner: Arbnor Morina.

Feronikeli: Maloku, Limani, Shala, Gërbeshi, Haliti, Shabani, Bardhi, Maliqi, Zeka, Razard, Hoxha. Kryetrajner: Afrim Tovërlani.

Gjyqtarë: Burim Jahmurataj, Bujar Selimaj, Fatmir Sekiraqa, Besfort Kosumi./gazetasheshi/

Read More...

Gjilan

Gjilani organizon garat komunale në lëndën e matematikës

Read More...

Libri

Shtëpia botuese “Rozafa” i dhuron shkollës fillore “ Dëshmorët e Vitisë” 200 ekzemplarë librash

Read More...

Gjilan

Komunitetet e Gjilanit përcjellin mesazh tolerance nga selia e UNMIK-ut në Prishtinë

Read More...

Gjilan

Kuvendi miratoi pa opozitën emërtimet e rrugëve dhe lokacionet e përmendoreve

Read More...

Arti pamor

Avni Behluli pjesëmarrës në dy aktivitete ndërkombëtare të artit pamor

Read More...

Trashëgimi

Arton Hoxha merr çmimin kryesor për Menaxhim Institucional në fushën e trashëgimisë kulturore

Read More...

Gjilan

VV: Emërtimet e rrugëve dhe shesheve të Gjilanit pa kritere

Read More...

Futboll

Atmosferë e zjarrtë në ndeshjen Bashkimi – Dardana

Read More...