Viti

Zv/Ministri i Diasporës, Faruk Nura, uron muajin e Ramazanit të gjithë besimtarve musliman

 

Zv/ministri i Ministrisë së Diasporës dhe Investimeve Strategjike, njëherit kryetar i degës së AAK-së në Viti, Faruk Nura, ka uruar të gjithë besimtarët mysaliman me rastin e fillimit të muajit të madhëishëm të Ramazanit.

“Me rastin e fillimit të maujit të Ramazanit, ju përcjell urimet më të sinqerta që ky Ramazan të jetë muaj i mëshirës së ndërsjelltë mes njëri-tjetrit, muaj i faljes dhe mirëkuptimit të ndërsjelltë, muaj i ngritjes morale dhe shpirtërore”, thuhet në urimin e Nurës.Aziz Zuka

You Might Also Like