Futboll

Dy ekipe nga Anamorava përballen në ndeshjen për Kupë

Drita që ka ngelur larg nga mëtuesit për titull kampioni, një ndër synimet e saja e ka fitimin e Kupës, gjë të cilën mundi ta bëjë edhe vitin e kaluar, kur befasisht ishte eliminuar nga Vllaznimi i Gjakovës.

Sivjet në ndeshjen e rrethit të xhiros së dytë, Drita do të jetë mysafire e ekipit në formë Vitia dhe ky pritet të jetë një ballafaqim interesant, ngase ekipin e Vitisë e drejton Milaim Zuzaku, i cili disa herë ka qenë kryetrajner i KF Drita dhe shumë mirë e njeh këtë ekip.

Ja me kë do të përballen ekipet tjera nga Anamorava në ndeshjet për Kupë:

Ndeshjet luhen më 27 nëntor 2018.

You Might Also Like