Futboll

Gjilani me fat në shortin për Kupën e Kosovës

SC Gjilani ka marrë një kundërshtar relativisht të lehtë në shortin për 1/8 e Kupës së Kosovës në Futboll. Vjosa e Shtimjes do të jetë kundërshtar i SC Gjilani në ndeshjen që do të luhet në Stadiumin me Bari Sintetik në Gjilan, shkruan kryelajmi.com

Ky kundërshtar mund të konsiderohet relativisht i lehtë marrë parasysh se në Kupën e Kosovës në Futboll janë shumë skuadra të njohura të Superligës dhe të Ligës së Parë të Kosovës.

Këto janë çiftet e plota: 

Flamurtari – Vushtrria

Malisheva – Fushë Kosova

Prishtina – Dukagjini

Ballkani – A&N

Liria – Llapi

Gjilani – Vjosa

Behari – Prizreni

Feronikeli 74 – Trepça ’89

keyeljmi.com

You Might Also Like