Gjilan

Nga 593 testime, 16 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19

15 Maj 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
ℹ️Në 24 orët e fundit janë dhënë 31 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ️Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.827.810 doza të vaksinës.
ℹ️Deri më sot 822.581 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ️Deri më sot janë dhënë 102.338 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ️Nga 593 testime, 16 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ️Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.
ℹ️Sot janë shëruar 27 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.767.
ℹ️Në total numri i rasteve aktive është 328.
➡️Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:
Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!

You Might Also Like