Futboll

Pas një viti mungese, Vllaznia kthehet në stadiumin e saj !

Rikthehemi në stadiumin “Ibrahim Kurteshi” pas më shumë se 1 viti!,kështu thuhet në një njoftim të bërë nga Faqja e saj Zyrtare KF Vllaznia e Pozharanit ish anëtare e Superlogës së Kosovës.Në njoftim tutje thuhet: “Federata e Futbollit të Kosovës më në fund pas katër xhirove të zhvilluara në Ligën e parë të Kosovës , ka lejuar që ndeshjet e ardhëshme kampionale dhe të kupës klubit KF “”Vllaznia”” të zhvillohen në stadiumin “Ibrahim Kurteshi” – Pozharan.E ndeshjen e parë kampionale pas një viti mungese

të dielen KF Vllaznia do ta zhvillon si vendas dhendaj 2 Korrikut.Ju njoftojmë të repekuar tifoz të klubit tonë,futbolldashës dhe qytetarë se me rastin e zhvillimit të ndeshjës së parë pas një viti mungese në

Pozharan, do të luhet në Pozheran, Hyrja në stadium do të jetë falas!

“”Tani fusha jonë është e gatshme që ndeshjet të luhen në Pozharan në “folenë”tonë!

Na kanë munguar ndeshjet si vendas, ka munguar publiku Pozharanas, e ndeshjet në Pozharan do të ndihmojnë shumë klubin drejt synimeve që ka.

Andaj të dielen nga ora 15:30 ftojmë tifozërin Tigra dhe të gjithë simpatizuesit dhe qytetarët të vijnë dhe të përcjellin këtë ndeshje

Ju mirëpresim!, thuhet në këtë komunikatë për media. Aziz Zuka

You Might Also Like