Futboll

Llapi – Gjilani është njëra nga gjysmëfinalet e Kupës së Kosovës

Është hedhur shorti për ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Kosovës.

Përballja më e zjarrtë do të zhvillohet ajo mes Llapit dhe Gjilanit.

Ndërkohë skuadra kryeqytetase Prishtina ka pasur fat në short, së paku në letër pasi do të takohet e skuadrën nga Liga e Parë, FC Vushtrrinë.

Në gjysmëfinale do të zhvillohen dy ndeshje me sistem vajtje-ardhje.

Kujtojmë që fituesi i Kupë së Kosovës shkon direkt në raundin e dytë të Ligës së Konferencës.

You Might Also Like