Futboll

Munishi: Nuk jemi Barcelonë, që të fitojmë me dhjetë lojtarë

Ismet Munishi, kryetrajner i Ballkanit, si në ndeshjen me Gjilanin, ashtu edhe në atë me Dritën është përjashtuar me karton të kuq.

Kësaj radhe, duke arsyetuar humbjen e ekipit të tij ka thënë se goli i parë erdhi si pasojë e pozicionit jashtë loje, kurse përjashtimi i Turkut ishte i panevojshëm dhe i padrejtë.

“Nuk jemi ne si ekipet e Spanjës që me dhjetë lojtarë të fitojmë lojën e as me gola të parregullt”, ka thënë Ismet Munishi.

You Might Also Like