Futboll

Arbnor Ramadani “Ylli i Javës”   

Federata e Futbollit e Kosovës së bashku me sponsorin e Superligës, Albi Mall , vazhdojnë ndarjen e çmimit “Ylli i Javës” pas çdo xhiroje në Albi Mall Superligë. Çmimi i më të mirit për javën e 10-të i ka takuar futbollistit të SC Gjilani, Arbnor Ramadani
Vlerësimi i më të mirit të javës është bërë nga komisioni i veteranëve të futbollit.
Ramadani ishte shpëtimtar i skuadrës gjilanase, pasi në duelin me Ferizajn realizoi golin e barazimit në minutën e dytë të lojës shtesë. Përveç golit, Ramadani u dallua me lojë të mirë gjatë tërë ndeshjes.
Çmimi “Ylli i Javës” për Arbnor Ramadanin e ndau Adelina Çoçaj, menaxhere e marketingut dixhital në Albi Mall.
Pasi mori çmimin, Ramadani theksoi se ndihet mirë për vlerësimin dhe se atë e sheh si motivim për të ardhmen.

You Might Also Like