Futboll

Blend Baftiu përfundon kontratën me FC Drita

Ju njoftojmë që kemi përfunduar marrëveshjen dyvjeçare me futbollistin Blend Baftiu.

Blendi ishte bashkuar me klubin në sezonin 2022/23 dhe është paraqitur në 84 ndeshje në të gjitha kompeticionet ku ka arritur të shënoj 16 gola dhe 9 asiste.

Blendi ishte njëri prej futbollistëve kyç në skuadër dhe pas bashkëpunimit dyvjeçarë klubi jonë FC DRITA i dëshiron shumë suksese Blendit në vazhdim të karrierës së tij.

You Might Also Like