Futboll

Blend Krasniqi duhet t’i nënshtrohet operacionit

Sport Club Gjilani njofton mbi gjendjen e futbollistit Blend Krasniqi, i cili u lëndua ditë më parë.

Pas ekzaminimeve mjekësore është konstatuar se futbollisti ka pësuar çarje në meniskun lateral dhe në këtë mënyrë është i detyruar t’i nënshtrohet operacionit.

Futbollisti do të futet në operim gjatë ditëve në vijim dhe më pas do të ndjekë rikuperimin fizioterapeutik. Periudha e kthimit në aktivitet do të vlerësohet pas operimit, teksa do të humbasë të gjitha ndeshjet e mbetura të këtij edicioni.

Të gjithë në SC Gjilani i urojnë shërim të shpejtë Blendit dhe presim më të fortë në fushat e blerta.

Zyra për shtyp
03 Prill, 2024

You Might Also Like