Sportet me dorë

KV Drita furishëm e nis fazën e play-off-it

KV Drita 3️⃣➖0️⃣ KV Prishtina ‘75
Kampioni në fuqi, KV Drita nuk ka lejuar befasi në ndeshjen e parë të serisë së gjysmëfinaleve në Play-OFF.
“Intelektualet” e mposhtën me rezultat të pastër KV Prishtina ‘75, me një rivalitet më të theksuar në setin e parë dhe të tretë.
Drita e arrin edhe fitoren e pestë gjatë këtij edicioni, në përballjet direkte me klubin nga kryeqyteti.
Finalisti përcaktohet nga dy gjysmëfinale të fituara.

You Might Also Like