Futboll

Mezani: U përjashtova, por mendoj se ia vlejti

Gentjan Mezani nuk e priti fundin e ndeshjes Gjilani – Drita, të cilën ekipi i tij e fitoi, por siç ka theksuar tekniku i kuq e bardhëve përjashtimi nga loja ia vlejti, ngase ai mundi që të motivojë ekipin e tij që shënoi fitore të vlefshme.

“Kjo fitore është shumë domethënëse, ngase pa të nuk do të mund të kërkonim fitoren e radhës në Klinë, të cilën duhet t’a marrim doemos për t’i ikur barazhit”, ka thënë vlonjati Gentjan Mezani, që ka shtuar se skuadra ka bërë gjithëçka, angazhim, mund, cilësi dhe se edhe në ndeshjen e radhës do të hyjnë për t’i fituar tri pikët, në ndeshjen që mund të cilësohet finale./kryelajmi.com/.

You Might Also Like