Gjilan

Nga 514 testime, 9 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19

22 Maj 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 40 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.828.469 doza të vaksinës.
ℹ Deri më sot 822.842 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ Deri më sot janë dhënë 102.561 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ Nga 514 testime, 9 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.
ℹ Sot janë shëruar 34 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.981.
ℹ Në total numri i rasteve aktive është 188.
➡Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:
Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!
__________________

You Might Also Like