Futboll

Orari i Dritës për stinorin 2017/2018

FC Drita dy ndeshjet e para të kampionatit të ri do t’i nis në cilësinë e mysafires, kur fillimisht do t’i shkojë Prishtinës, kurse disa ditë më pas do të udhëtoj në Pejë për t’u përballur me Besën. Kryendeshja e madhe në mes të Dritës dhe Gjilanit do të zhvillohet në xhiron e shtatë, kur ekipi bardh e kaltër do të jetë vendas, kurse në rrethin e parë, Drita në mbyllje do të përballet me kampionin në fuqi, Trepça ’89.

Ky është orari i plotë i Dritës për sezonin 2017/2018

Java I:              Prishtina – FC Drita
Java II:            Besa – FC Drita
Java III:           FC Drita – Flamurtari
Java IV:           Lira – FC Drita
Java V:            FC Drita – Drenica
Java VI:           Vllaznia.P – FC Drita
Java VII:         FC Drita – Gjilani
Java VIII:        Feronikeli – FC Drita
Java XI:           FC Drita – Llapi
Java X:            Vllaznimi – FC Drita
Java XI:           FC Drita – Trepça 89′

You Might Also Like