Futboll

Punë e vështirë për Kikën dhe Vllazninë në 1/16 e Kupës së Kosovës

Dy ekipet nga Anamorava që grojnë në Ligën e parë të Kosovës në futboll, Vllaznia nga Pozharani dhe Kika nga Hogoshti do të kenë punë të vështirë në 1/16 së Kupës së Kosovës për edicionin 2022/23.

Vllaznia do të jetë mysafire e Llapit në Podujevë, që është fitues i Kupës në edicionin e kaluar, kurse Kika do të ketë punë të vështirë me Trepqën ’89 në ndeshjen që do të zhvillohet në Mitrovicë.

Në zyret e FFK-së sot është hedhur shorti i 1/16 së Kupës së Kosovës për edicionin 2022/23. 

Ndeshjet e këtij raundi zhvillohen të enjten më 17 nëntor.

Më poshtë gjeni çiftet komplete:

Llapi – KF Vllaznia Pozheran

Vellaznimi – Prishtina

Dukagjini – Rilindja 1947

Prizreni – Istogu

Feronikeli 74 – 2 korriku

Phoenix – Ballkani

Vushtrria – KF Drenasi

Vjosa – Ulpiana

Drenica – Flamurtari

Behari – Ferizaj

Drita – Liria

A&N — Rahoveci

Trepça ‘89 — Kika

Fushë Kosova — Arbëria

Ramiz Sadiku — Malisheva

You Might Also Like