Futboll

Ballkani – Gjilani luhet të premten, Drita – Llapi të shtunën

Rikthehen emocionet e futbollit kosovar. Kampionati elitar do të zhvillojë në fundjavë ndeshjet e javës së gjashtëmbëdhjetë, derisa vëmendja kryesore e kësaj xhiro do të jetë në duelin Ballkani – Gjilani, shkruan Gazetasheshi.com.

Ky duel do të zhvillohet të premten me fillim nga ora 13:00.

Të shtunën do të zhvillohet derbi tjetër ndërmjet Dritës dhe Llapit.

Po në ditën e shtunë do të zhvillohen edhe dy ndeshjet e tjera. Flamurtari e pret Feronikelin, ndërkohë Drenica i bën ‘konak’ Vushtrrisë.

Të dielen zhvillohen dy ndeshjet e fundit të xhiros, derisa Ferizaj takohet me Dukagjinin dhe Prishtina me Trepçën ’89.

Të dy këto ndeshje startojnë nga ora 14:00.

Gazeta SHESHI ka siguruar edhe orarin komplet të kësaj xhiro:

E premte 22 nëntor

Ballkani – Gjilani 13:00

E shtune 23 nentor

Drita – Llapi 13:00
Flamurtari – Feronikeli 13:00
Drenica – Vushtrria 13:00

E diel 24 nëntor

Ferizaj – Dukagjini 14:00
Prishtina – Trepça ‘89 14:00

/Gazeta Sheshi/

You Might Also Like