Futboll

FC Drita mposhti në miqësore ekipin ukrainas Chornomorets Odessa

Pasi fitoi 6:1 ndaj Vasasit së kategorisë së dytë të futbollit hungarez, Drita të shtunën në Antalia të Turqisë mposhti 3:1 skuadrën ukrainase, Chornomorets Odessa.

Të tre golat për Dritën i ka shënuar Muharrem Jashari në minutat 11, 40 dhe 64, kurse për ekipin ukrainas ka shënuar Bogdan Boychuk në minutën e 58-të.

Në Antalia, FC Drita do të zhvillojë edhe dy miqësore ndaj Lechia Gdanskut më 23 janar dhe kundër Ruch Chorzoëit më 26 janar.

You Might Also Like